Studnie głębinowe

Firma BUDAR oferuje usługę wiercenia studni głębinowych wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda,
a jej doprowadzenie z sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne.
ZOBACZ OFERTĘ
Odwierty geotermalne
Specjalnością naszej firmy są odwierty pionowe. Dolne źródło pompy ciepła wykonane w postaci
kolektorów pionowych to najefektywniejszy sposób zasilania pompy ciepła.
ZOBACZ OFERTĘ

Wybudowanie na działce własnej studni staje się bardzo często koniecznością ze względów praktycznych, ale i ekonomicznych. Nie każdy ma możliwość przyłączenia się do sieci wodociągowej, np. gdy domek jest znacznie od niej oddalony. Druga kwestia wiąże się z oszczędnością wody, której wykorzystuje się naprawdę dużo do podlewania ogródka. Mniej więcej koszt uzyskania 1m3 wody ze studni wynosi ok. 0,1 zł, natomiast kilka razy tyle z przyłącza.

Grunt pod budowę studni oraz przestrzeń wokół tego miejsca muszą być odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim bardzo ważne są warunki geolokalizacyjne, na podstawie których ustalamy głębokość wierceń. Warstwa wodonośna może być ulokowana bardzo głęboko lub kilka metrów wyżej. W celu optymalnego określenia warunków do budowy studni my korzystamy z usług radiestety i geologa. Można też zastosować technikę sondowania elektrooporowego.

 

Metody budowy studni

Studnia głębinowa może być zbudowana metodą wiercenia lub wbijania, polegającą na umieszczaniu w gruncie kolejnych elementów rury – zakończonej grotem lub ślimakiem. Kolejną metodą budowy studni jest wiercenie płuczkowe. Proces budowy przebiega bardzo szybko ze względu na ciągłe usuwanie zwiercin z dna otworu. Do budowy studni głębinowej niezbędna jest wiertnica do studni, nasza ma wymiary około 2,5x7x3m i waży 9 ton.

Na szczególną uwagę zasługuje tzw. wiercenie studni z rurowaniem. Na czym ona polega? Wiercenie studni prowadzi się nie tylko do momentu natrafienia na warstwę wodonośną, jak w przypadku wyżej opisanej metody. Gdy to już nastąpi, dalsze prace przebiegają z użyciem rurowania. Z kolei po osiągnięciu odpowiedniej głębokości studni do wykopanego otworu spuszczany jest filtr. Studnie wiercone można budować także przy użyciu rury osłonowej, do której wsuwa się perforowaną rurę filtracyjną.

Wytyczne przy budowie studni

Budowa studni głębinowej nie wiąże się z restrykcyjnymi przepisami i przepastną dokumentacją prawną. Muszą być jednak spełnione określone warunki, aby taka studnia mogła stanąć w określonym miejscu. 5 m od granicy działki, 8 metrów od osi rowu melioracyjnego, 15 m od szamb i kompostowników czy budynków inwentarskich, 30 metrów od drenażu i 70 m od wybiegu dla zwierząt.

Jeśli chodzi o kwestie prawne, to jak zostało wyżej wspomniane, nie jest ich dużo. Trzeba się starać o pozwolenie na budowę w przypadku, gdy studnia przekracza głębokość 30 m oraz wydobywa się z niej więcej wody niż 5m3/dobę. W takiej sytuacji pomożemy ci uzyskać pozwolenie wodnoprawne oraz przygotować projekt robót geologicznych, który będzie musiał być zatwierdzony przez organ administracji geologicznej.

Nasza Oferta

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji, zaczynając od projektu technicznego po szeroki wachlarz pionowych odwiertów dla różnych potrzeb. Posiadamy specjalistyczne wiertnice oraz wykwalifikowaną ekipę specjalistów gotowych na każde wiertnicze wyzwanie.
001

Pompy ciepła

Specjalnością naszej firmy są odwierty pionowe. Dolne źródło pompy ciepła wykonane w postaci kolektorów pionowych to najefektywniejszy sposób zasilania pompy ciepła.pompy ciepła
obraz5

Studnie głębinowe

Firma BUDAR oferuje usługę wiercenia studni głębinowych wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie z sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne.studnie głębinowe

Kontakt z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - serdecznie zapraszamy do kontaktu
telefonicznego lub przez wiadomość e-mail.
ADRES
BUDAR Zakład Budowlany Dariusz Lekki
ul. Wiśniowa 18, 55-080 Mokronos Dolny
TELEFON
607 363 263
NIP
881-109-69-72
COPYRIGHT 2018 BUDAR.NET.PL PROJEKT I WYKONANIE LAMBERT DESIGN