Studnie głębinowe

Firma BUDAR oferuje usługę wiercenia studni głębinowych wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda,
a jej doprowadzenie z sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne.
ZOBACZ OFERTĘ
Odwierty geotermalne
Specjalnością naszej firmy są odwierty pionowe. Dolne źródło pompy ciepła wykonane w postaci
kolektorów pionowych to najefektywniejszy sposób zasilania pompy ciepła.
ZOBACZ OFERTĘ

Dziś coraz częściej stawiamy nie tylko na efektywne ogrzewanie, ale także to, które jest ekologiczne. Wszechobecny smog, zakazy stosowania paliw mających znaczący wpływ na pogorszenie jakości powietrza to elementy, które powinny determinować poszukiwanie rozwiązań alternatywnych.

Jednym z naturalnych sposobów ogrzewania, który pozwala także na oszczędności finansowe, jest energia geotermalna. Wielu inwestorów, budując nowe obiekty, decyduje się na te rozwiązania, aby zapewnić sobie efektywne i ekologiczne źródło ciepła.

Studnie głębinowe są niekiedy jedyną alternatywą umożliwiającą podłączenie wody do naszej działki. Często studnia staje się także rozwiązaniem umożliwiającym ekonomiczne podlewanie ogrodu. Każda instalacja może być wykorzystana jedynie na potrzeby budowy, czy też do pielęgnacji zieleni, lub podłączona bezpośrednio do budynku (wyposażenie w hydrofornie wraz ze sterowaniem).

Wiercenie studni głębinowych wymaga przede wszystkim przeprowadzenia odpowiednich badań i analiz, w którym miejscu powinien zostać wykonany odwiert. Nie zawsze bowiem znajdziemy na odpowiedniej głębokości wodę, która będzie w stanie zasilać naszą instalację.

Wybudowanie na działce własnej studni staje się bardzo często koniecznością ze względów praktycznych, ale i ekonomicznych. Nie każdy ma możliwość przyłączenia się do sieci wodociągowej, np. gdy domek jest znacznie od niej oddalony. Druga kwestia wiąże się z oszczędnością wody, której wykorzystuje się naprawdę dużo do podlewania ogródka. Mniej więcej koszt uzyskania 1m3 wody ze studni wynosi ok. 0,1 zł, natomiast kilka razy tyle z przyłącza.

Grunt pod budowę studni oraz przestrzeń wokół tego miejsca muszą być odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim bardzo ważne są warunki geolokalizacyjne, na podstawie których ustalamy głębokość wierceń. Warstwa wodonośna może być ulokowana bardzo głęboko lub kilka metrów wyżej. W celu optymalnego określenia warunków do budowy studni my korzystamy z usług radiestety i geologa. Można też zastosować technikę sondowania elektrooporowego.

Studnia abisyńska (wąskorurowa) zwana potocznie abisynką jest niezastąpionym źródłem wody na czas prowadzenia prac budowlanych lub do podlewania ogródka działkowego. Dzięki niej możesz czerpać niewielkie ilości wody z głębokości ok. 5-7 m, czyli bardzo płytkich zasobów wodonośnych, co oznacza, że często są one zanieczyszczone.

Co więcej, poziom wody w studni jest ściśle związany z obfitością opadów. Jeśli przez dłuższy czas utrzymuje się susza, wtedy nie ma co liczyć na duże zasoby wodne. Tak czy inaczej, za pomocą tej studni możesz uzyskać od 20 do 50 m wody na minutę, co jak najbardziej wystarczy do podlania ogródka, czy innych prac gospodarczych. Oprócz funkcji praktycznej studnia rurowa może pełnić rolę dekoracyjną, wtapiając się optymalnie w małą architekturę ogrodu.

Nasza Oferta

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji, zaczynając od projektu technicznego po szeroki wachlarz pionowych odwiertów dla różnych potrzeb. Posiadamy specjalistyczne wiertnice oraz wykwalifikowaną ekipę specjalistów gotowych na każde wiertnicze wyzwanie.
001

Pompy ciepła

Specjalnością naszej firmy są odwierty pionowe. Dolne źródło pompy ciepła wykonane w postaci kolektorów pionowych to najefektywniejszy sposób zasilania pompy ciepła.pompy ciepła
obraz5

Studnie głębinowe

Firma BUDAR oferuje usługę wiercenia studni głębinowych wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie z sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne.studnie głębinowe

Kontakt z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - serdecznie zapraszamy do kontaktu
telefonicznego lub przez wiadomość e-mail.
ADRES
BUDAR Zakład Budowlany Dariusz Lekki
ul. Wiśniowa 18, 55-080 Mokronos Dolny
TELEFON
607 363 263
NIP
881-109-69-72
COPYRIGHT 2018 BUDAR.NET.PL PROJEKT I WYKONANIE LAMBERT DESIGN