Studnie głębinowe

Firma BUDAR oferuje usługę wiercenia studni głębinowych wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda,
a jej doprowadzenie z sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne.
ZOBACZ OFERTĘ
Odwierty geotermalne
Specjalnością naszej firmy są odwierty pionowe. Dolne źródło pompy ciepła wykonane w postaci
kolektorów pionowych to najefektywniejszy sposób zasilania pompy ciepła.
ZOBACZ OFERTĘ

Studnie głębinowe są niekiedy jedyną alternatywą umożliwiającą podłączenie wody do naszej działki. Często studnia staje się także rozwiązaniem umożliwiającym ekonomiczne podlewanie ogrodu. Każda instalacja może być wykorzystana jedynie na potrzeby budowy, czy też do pielęgnacji zieleni, lub podłączona bezpośrednio do budynku (wyposażenie w hydrofornie wraz ze sterowaniem).

Wiercenie studni głębinowych wymaga przede wszystkim przeprowadzenia odpowiednich badań i analiz, w którym miejscu powinien zostać wykonany odwiert. Nie zawsze bowiem znajdziemy na odpowiedniej głębokości wodę, która będzie w stanie zasilać naszą instalację.

Kopanie studni głębinowych

Wyznaczenie odpowiedniego miejsca, w którym powstanie studnia głębinowa, pozwala przystąpić do prac. Wszystkie odwierty wykonywane są specjalistycznymi urządzeniami, zwanymi wiertnicami. Zapewniają one efektywne przebicie się przez wszystkie warstwy gleby i dotarcie do źródła wody podskórnej.

Dzięki odpowiedniej długości wiertnicy oraz zastosowaniu specjalistycznych rur studziennych, kopanie studni głębinowych nie zajmuje wiele czasu. Najważniejsze jest wyznaczenie odpowiedniego miejsca, które umożliwi pobór wody z niewielkiej głębokości. Po wykonaniu odwiertu i zainstalowaniu rur można przystąpić do montażu odpowiednio dobranych pomp, które zapewnią możliwość poboru wody ze studni.

Studnie głębinowe Wrocław – pozwolenia i zgody

Wiele osób, które decydują się na wykopanie studni, zastanawia się nad legalnością inwestycji. Warto podkreślić, iż studnia (o głębokości do 30 m), z której woda wykorzystywana jest na własne potrzeby w ilości nieprzekraczającej 5m3 na dobę, może być wykopana i będzie w pełni legalna. Większa procedura czeka nas, kiedy chcemy przekroczyć parametry wskazane powyżej.

W takiej sytuacji konieczne będzie pozwolenie wodnoprawne. Dodatkowym wymogiem jest wykonanie projektu robót geologicznych, który musi zostać zatwierdzony przez odpowiedni organ administracji geologicznej. Dopiero po uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów można przystąpić do wykonywania odwiertu, zgodnie z przedstawionym wcześniej projektem.

Decydując się na wykopanie studni głębinowej, warto skorzystać z profesjonalnej porady w wyborze miejsca odwiertu, ale także zdecydować się na specjalistyczną usługę wykonania studni. Wystarczy wykorzystać frazę „studnie głębinowe Wrocław”, aby znaleźć przedsiębiorców specjalizujących się w tej materii.

Nasza Oferta

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji, zaczynając od projektu technicznego po szeroki wachlarz pionowych odwiertów dla różnych potrzeb. Posiadamy specjalistyczne wiertnice oraz wykwalifikowaną ekipę specjalistów gotowych na każde wiertnicze wyzwanie.
001

Pompy ciepła

Specjalnością naszej firmy są odwierty pionowe. Dolne źródło pompy ciepła wykonane w postaci kolektorów pionowych to najefektywniejszy sposób zasilania pompy ciepła.pompy ciepła
obraz5

Studnie głębinowe

Firma BUDAR oferuje usługę wiercenia studni głębinowych wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie z sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne.studnie głębinowe

Kontakt z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - serdecznie zapraszamy do kontaktu
telefonicznego lub przez wiadomość e-mail.
ADRES
BUDAR Zakład Budowlany Dariusz Lekki
ul. Wiśniowa 18, 55-080 Mokronos Dolny
TELEFON
607 363 263
NIP
881-109-69-72
COPYRIGHT 2018 BUDAR.NET.PL PROJEKT I WYKONANIE LAMBERT DESIGN